EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Medikal Cihazlar Teknik Servis

Fizik Tedavi Cihazları Teknik Servis

Fizik tedavi cihazlarının bakım ve onarımlarına yeterince önem verilmezse bu ekipmanların çoğu, yüksek arıza oranı nedeniyle hizmet dışı kalmaktadır. Bu cihazlarda yaşanan arızalar genel olarak uygun olmayan depolama ve nakliye, uygunsuz kullanım şekli, yetersiz bakım uygulamaları, çevresel stres, uygun olmayan onarım yöntemleri ve eskimeye bağlı arızalar olmaktadır.

Fizik Tedavi Cihazları Teknik Servis

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), bu tür ekipmanların yüzde 50-80 arasında işlevsiz kaldığını ve en sık belirtilen nedenlerin kötü bakım kültürü ve yüksek eğitimli teknisyen eksikliği olduğunu tahmin etmektedir. Oysa tüm tıbbi ekipman arıza olaylarının yaklaşık yüzde 80’i önlenebilir faktörlerden kaynaklanmaktadır ve tek başına yetersiz bakımdan kaynaklanan arızalar, tüm tıbbi ekipman performans vakalarının yaklaşık yüzde 60’ını oluşturmaktadır.

Oysa fizik tedavi cihazlarının düzenli bakımları yapılırsa ve onarımları yetkili kuruluşlarda yaptırılırsa bundan hem sağlık kuruluşları hem de hastalar fayda sağlamaktadır.

Fizik tedavi cihazlarında mekanik arızalar yanı sıra en yaygın karşılaşılan arızalar elektrik, elektronik ve elektromekanik arızlarıdır.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, medikal cihazlar teknik servis hizmetleri arasında, fizik tedavi cihazları için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.