EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Medikal Cihazlar Teknik Servis

Ultrason Cihazları Teknik Servis

Yapılan bir araştırma sonuçlarına göre, ultrason makinesi arızalarının başlıca nedenleri arasında yazılım bozulması, ardından ultrason dönüştürücü sorunları gelmektedir. Genel olarak bakıldığında sorunların yüzde 30’nu yazılım, yüzde 40’nı donanım ve kalanını problar teşkil etmektedir.

Ultrason Cihazları Teknik Servis

Giriş donanımı arızaları, barkod tarayıcı gibi çeşitli algılama ekipmanlarını ve tüm klavye komut tuşlarını içerir. Çekirdek donanım arızaları ise, bilgisayar merkezi işlem birimi, disk depolama, piller ve kabloları içerir. Bu donanım arızaları genelde kötü kullanım yüzündedir ve çözüm parçanın değiştirilmesidir.

Çıktı donanımı arızaları, monitörde gözlenen görüntü bozulmaları veya basılı çıktılarda gözlenen bozulmalar gibi görüntüleme sorunlarını içerir. Bu arızalar büyük bir sıkıntı yaratabilir. Bu arızalar genelde ultrason makinesinin çevresindeki elektriksel parazitten kaynaklanır.

Ultrason probları veya dönüştürücü sorunları, ultrason makinelerinde karşılaşılan en yaygın sorunlar arasındadır. Ultrason probu sorunları, fiziksel, probun kendi kusurları, genel kusurlar ve kablo ve sinyal kaybı gibi nedenlerle olmaktadır.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, medikal cihazlar teknik servis hizmetleri arasında, ultrason cihazları için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.