EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Arıza Tespit Cihazı Teknik Servis

Bir araç arıza tespit cihazı, arabalar için kullanılan bir tarayıcı cihazdır. Bu cihazı kullanmanın temel amacı, bir sorun tespit ettiğinde aracın otomatik olarak kaydettiği teşhis sorun kodlarını almaktır. Araçlarda kullanılan sistemler elektronik devreler içeren sistemlerden oluşmaktadır. Arıza tespit cihazları araçtaki hataları ve meydana gelen arızaları hızlı bir şekilde görmeye ve gidermeye yardımcı olan ekipmanlardır.

Arıza Tespit Cihazı Teknik Servis

Bugün üretilen arabalarda kullanılan son teknoloji, arızaları manuel olarak bulmayı imkansız kılar. Artık arıza tespitlerini kolaylaştırmak için arıza tespit cihazları kullanılmaktadır. Mikro işlemcilerin, sensörlerin ve aktüatörlerin kullanımı, bu sistemleri daha hassas hale getirmiştir. Araçlarda kullanılan mikrobilgisayarlara tüm teknik veriler ve arızalar kayıt edildiğinden arızalar daha kolay tespit edilir hale gelmiştir.

Görüldüğü gibi arıza tespit cihazları mekanik ve elektronik bileşenlerden oluşmaktadır ve doğası gereği hareket halindeki sarsıntılar yüzünden kendisi de arızalanmaya çok uygundur. Ancak her durumda bakım ve onarımlarının bir teknik serviste yapılması gerekmektedir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, arıza tespit cihazları için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.