EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Bilimsel Cihazların Bakım ve Teknik Servisi

Bilimsel cihaz teknik servisi olarak insanların hizmetine sunulmuş olan ve her daim insanlara artık atmaya devam eden araştırmalara en net sonuçlar ile ulaşılabilmesi için işimize önem veriyor ve kurmuş olduğumuz kadroda yer alan ekip arkadaşlarımıza bu konuda güveniyoruz.

Bilimsel Cihazların Bakım ve Teknik Servisi

İşe almış olduğumuz her bir kişinin uzmanlık seviyesi ve tecrübesi hakkında ön bir araştırma yaparak yeteneklerini kontrol ediyoruz. Yapılacak olan işin ve teknik servis seviyesinde olabilmemizi sağlayan yeteneğin tam anlamıyla bizde olabilmesi için gerekli olan ekip ruhuna ve tecrübeye işe almış olduğumuz kişilerin tecrübesi ile ulaşmaktayız. Bilim ve laboratuvar çalışmalarında önemli yer teşkil eden cihazların bakımı için her daim kendimizi geliştiriyor ve en iyi sonucu alacağımız şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bilimsel cihazların bakımı için bizlerle iletişime geçtiğiniz ve her iki firma arasında anlaşma sağlandığı durumda, yapılacak olan işi en kaliteli şekilde tamamlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Çalışmalar sırasında işin ne kadar önemli olduğunu biliyor ve buna göre hareket ediyoruz.

  • Hastalığı olan insanların tanısının konulmasında, önlenmesinde, izleme sürecinde ve tedavi aşamasında bu cihazların kullanılması,
  • İnsanların herhangi bir yaralanma veya sakatlık durumunda tanı konulması, izleme süreci, hafifletme veya mağduriyetin giderilmesi süreçlerinde cihazlar önemli rol oynamaktadır.
  • Anatomik veya fizyolojik işlevlerin araştırılması konusunda cihazlara önemli roller düşmektedir.
  • Bunun yanında genelde hastanelerde kullanılan doğum kontrolü amacıyla kullanılmak üzere tasarlanmış olan cihazların da bakımları ve kontrol aşamaları bizler tarafından gerçekleşmektedir.

Bilimsel cihazlar bu ve bunun gibi birçok alanda işimizi kolaylaştırıyor ve sonuca ulaşmamız için bizlere yardımcı oluyor. Bu sonuçların ise tam olarak düzgün bir veri elde edebilmemizi sağlaması için bilimsel cihazların bakımı en iyi şekilde yapılmalıdır. Her sene cihaz bakımları için farklı teknik servisler ile ihaleye giren firmalar her zaman en iyisini bulmaya çalışmaktadır.

Tabii ki bu araştırmaları gayet doğal ve her konuda olduğu gibi anlaşılabilirdir. Bu kadar öneme sahip olan bu cihazların en iyi şekilde kalite kontrolleri ve bakımından yapılması gerekmektedir. Bunu yapabilecek firmaların teklifte bulunması ve servis görevini üstlenmesi gerekmektedir. Herhangi bir tecrübeye veya nitelikli teknik elemanlara sahip olmayan firmaların bilimsel cihazlar gibi oldukça kapsamlı bir işe koyulması ise hem kendileri açısından, hem de cihaz bakımını yaptıracak olan firma açısından oldukça zorlu bir sürecin olacağına haber veren ilk durumdur.

İşimizi yaptığımız sırada bu cihazların ne gibi işlerde kullanıldığı ve hangi aşamalar üzerinde aktif olarak yer aldığını da bilmek bizim görevimizdir. Problemlerin saptanması bilimsel araştırmalar sırasında yapılabilecek ilk adımdır. Daha sonrasında yapılan gözlemler sonucunda veriler toplanmaktadır. Bu aşamadan sonra bizlerin bakımını üstlenmiş olduğu cihazların devreye girmesi ve hipotez çalışmalarının başlaması ile birlikte asıl incelemeler başlamaktadır.

Bu aşamadan sonra ise tespitler yapılarak inceleme aşaması sona ermekte ve tespitler yapılmaya başlanmaktadır. Bilimsel cihazların kullanımı artık kısıklıkla olmaya başlar ve deney aşamasında da asıl kullanım alanı olarak bu cihazların ön plana çıktığını söyleyebiliriz. En son aşama olarak ise analiz ve raporlama işlemleri yapıldıktan sonra eğer sonuç başarılı bir şekilde neticelendiyse deney başarılı olmuş demektir.

Bilimsel cihaz teknik servisi olarak yapacak olduğumuz iş ile ilgili kullanılacak malzemelerin her aşamada ne için kullanılacağı ve her bir cihazın ne gibi bir önem teşkil ettiğine kadar inceliyor ve teknik bilgiye sahip olmaya çalışıyoruz. Bu şekilde yapmış olduğumuz her çalışmayla birlikte kendimizi her zaman daha iyi bir şekilde eğitiyor ve teknik bilgimiz ne kadar yüksek olsa da pratik bir şekilde tüm işleri halledebilme özelliğine sahip oluyoruz.

Kısa ve temiz bir şekilde cihaz bakımlarınızın yapılması, arızalanma sürecinde olan veya kısmi arızalı olan cihazlarınızın tamiri ve rutin kontroller için firmamız ile iletişime geçerek gerekli olan tüm aşamalar hakkında detaylı bir bilgi alabilirsiniz.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.