EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Dijital Termometre Teknik Servis

Dijital termometreler, gıda hazırlama, üretim, tıbbi ve bilimsel test ve analizler dahil olmak üzere endüstride ve evlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Doğrulukları, güvenlikleri ve kullanım kolaylıkları nedeniyle dijital termometreler gittikçe daha fazla tercih edilmektedir.

Dijital Termometre Teknik Servis

Esas olarak dijital termometreler, sıcaklığı belirleyen ısı sensörleri kullanarak çalışır. Genellikle dijital termometreler pillerle çalışır ve şebeke şarjı gerektirmez.

Dijital bir termometrede, genellikle bir ondalık basamağa kadar sayısal bir okuma verilir ve bu özellik, dijital termometreleri sıvı termometrelerden daha hassas hale getirir. İyi bir termometrenin genellikle 0,3 dereceye kadar hassas olduğu kabul edilir.

Dijital problu termometreler ise 0,1 dereceye kadar hassas ölçümler yapabilmektedir. Genelde hem laboratuvar hem de klinik çalışmalar, genelde cıva ve dijital termometrelerin ortalama doğruluğunda önemli bir fark olmadığını, ancak elektronik termometreler kullanıldığında sıcaklık okumalarında daha büyük bir dalgalanma olduğunu göstermektedir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, dijital termometreler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.