EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Enerji Metre Teknik Servis

Elektrik yükünün kullandığı enerjiyi ölçmek için kullanılan sayaç, enerji sayacı (enerji metre) olarak bilinir. Enerji, belirli bir zaman aralığında yük tarafından tüketilen ve kullanılan toplam güçtür. Güç tüketimini ölçmek için evsel ve endüstriyel alternatif akım devrelerinde kullanılır.

Enerji Metre Teknik Servis

Enerji metreler genel olarak dört ana parçadan oluşmaktadır: sürüş sistemi, hareketli sistem, fren sistemi ve kayıt sistemi. Bu mekanik parçalar kullanım sıklığına, şekline ve ömrüne bağlı olarak arızalanabilir, dolayısıyla bakım ve onarımlarının yapılması gerekir.

Örneğin, elektromıknatıs, sürüş sisteminin ana bileşenidir. Bobinlerinden geçen akım tarafından uyarılan geçici mıknatıstır. Elektromıknatısın çekirdeği silikon çelik laminasyondan yapılmıştır. Hareketli sistem, alaşımın miline monte edilen alüminyum disktir.

Manyetik alanın değişmesi ile diskte girdap akımı indüklenir. Kalıcı mıknatıs, alüminyum diskin dönüşünü azaltmak için kullanılır. Girdap akımı, kalıcı mıknatısın manyetik akısını keser ve dolayısıyla frenleme torkunu üretir. Kayıt veya sayma mekanizmasının ana işlevi, alüminyum diskin dönüş sayısını kaydetmektir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, enerji metreler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.