EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Erime Akış Ölçüm Cihazı Teknik Servis

Erime akış ölçüm test cihazı veya eriyik akış indeksi test cihazı, plastik ve polimer endüstrisinde kullanılan en kullanışlı test cihazlarından biridir. Bu test cihazı, belirli bir sıcaklıkta eriyen polimer gibi malzemelerin akışına karşı direnci ölçmede yardımcı olmaktadır.

Erime Akış Ölçüm Cihazı Teknik Servis

Bu test, önceden belirlenmiş bir süre içinde belirli bir kuvvet altında uygulanmaktadır. Bu test aracının yardımı ile, belirli bir yük altında eriyik akış hızı ve viskozite kolayca belirlenmektedir.

Kısaca eriyik akış indeksi, 10 dakika içinde belirli bir sıcaklıkta belirli boyutlarda bir kalıptan itilen polimer miktarının basit bir ölçümüdür. Aynı polimerin derecelerini karşılaştırmak için sıklıkla kullanılır.

Aşırı endüstriyel koşullarda çalışmak zorunda olan erime akış ölçüm cihazları, değişen sıcaklık aralıklarına, basınç seviyelerine, aşındırıcı ortamlara ve diğer kirleticilere maruz kalmakta ve bu yüzden bazen arızalanmaktadır. Bakım ve onarımlarının zamanında yapılmaması yüzünden bu cihazlar beklenmedik arızalara neden olmaktadır.

Bu öngörülmeyen arızalar çoğu zaman bir tesisin tüm operasyonlarını etkilemekte ve pahalı onarımlara yol açmaktadır.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, erime akış ölçüm cihazları için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.