EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Fotometre Teknik Servis

Fotometre, ışığın özelliklerini ölçmek için kullanılan bir cihazdır. Diğer özelliklerin yanı sıra, bir ışık kaynağının ışık şiddeti, rengi, ışık akısı bir fotometre kullanılarak ölçülmektedir. Fotometreler, ışık kaynağı tarafından yayılan radyasyonu toplayarak ışık dalga boylarını ve atomik emisyonları ölçer.

Fotometre Teknik Servis

Fotometreler, çeşitli uygulamalar için birçok farklı şekilde üretilmektedir. Bunlar, fotoğrafçılıkta kamaşma, renk değişimi, yansıma veya diğer niteliklerin ölçülmesinde olduğu gibi doğrudan kullanılmakta ya da yoğunluk ölçerler, spektrograflar ve teleskoplar gibi cihazlara monte edilmektedir.

Fotometrelerin kullanımı sırasında dalga boyu aralığı, spektral bant genişliği ve en yüksek emici numuneye dayalı absorbans veya geçirgenlik ölçüm gereksinimlerine yönelik arızalar ortaya çıkabilir. Bunlar büyük ölçüde cihazın kalibre edilmesi ile giderilen arızalardır.

Ayrıca katı, film veya toz numuneler için özel tutucular, yansıma-ölçüm aksesuarları, sıcaklık kontrollü tutucular ve otomatik örnekleyiciler gibi mekanik aksam da bazen arıza çıkarabilir. Bütün bakım, onarım ve kalibrasyon işlemleri mutlaka yetkili bir teknik serviste yapılmalıdır.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, fotometreler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.