EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Hız Kontrol Cihazı Teknik Servis

Motor hız kontrol cihazları, bir elektrik motorunun hızını kontrol eden ve düzenleyen elektronik bir devredir. Bu cihazlar mikroişlemci tabanlı bir sisteme sahiptir. Esas olarak üç bileşenden oluşur: bir algılama ünitesi, bir elektronik kontrol ünitesi ve bir solenoid valf (elektromekanik olarak çalıştırılan bir valf). Sensör ünitesi, aracın hızını izlemek için şanzımana monte edilmiştir.

Hız Kontrol Cihazı Teknik Servis

Bu cihazlar, frekansı veya genliği doğrudan değiştirerek motorun hızını kontrol eder. Sistemi bu amaçla kullanarak neredeyse hiç ısı kaybı olmaz ve hız kontrolü, makineleri çalıştırmaya izin veren çok sayıda program sunar.

Modern yaşamda her yerde elektrik motorlarının hız kontrolüne rastlanır. Bahçe ve garajda kullanılan elektrikli ev aletlerinden konveyör bantlı, pompalı ve makineli büyük endüstriyel tesislere kadar her yerde bu cihazlar kullanılmaktadır.

Bazen bu cihazlarda en yüksek hız yavaştır, bazen frenleme zayıftır, bazen hızlanma sırasında bir gecikme olur, bazen amplifikatör açılır ancak motor çalışmaz. Arıza her ne olursa olsun problem mutlaka bir teknik serviste çözülmelidir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, hız kontrol cihazları için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.