EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

İzolasyon Megeri Teknik Servis

Meger yalıtım test cihazı, yalıtım direncini okumayı sağlayan küçük, taşınabilir bir cihazdır. Motorda, jeneratörde, kabloda, şalterde, transformatörde, nerede kullanılırsa kullanılsın her elektrik teli, bir yalıtım malzemesi ile kaplanmış olmalıdır. Yalıtım akıma direnmeli ve akımı iletken boyunca yolunda tutmalıdır.

İzolasyon Megeri Teknik Servis

Meger yalıtım test cihazı, esasen bir direnç ölçerdir. Bu sayaç, uygulanan gerçek voltajdan bağımsız olarak gerçek direncin doğrudan okunmasını sağlayan hem akım hem de voltaj bobinleri ile özel bir yapıya sahiptir. Bu yöntem tahribatsızdır, yani yalıtımın bozulmasına neden olmaz.

Ancak her ne kadar dayanıklı üretiliyor olsa da taşınabilir bir cihaz olduğu için düşmelere ve çarpmalara karşı arızalanması mümkündür. Ayrıca çalışması toz ve kirlenmeden etkilenir. Bazen sıcaklık değişikliği nedeniyle hata verir.

İzolasyon megerleri genelde hatalı kullanımdan dolayı arıza yapabilir. Başlıca arızaları güç ünitesinin çalışmaması, ana kartın arızalanması, tuş takımının çalışmaması ve ekranda bilgilerin görünmemesidir. Bu arızaların mutlaka bir teknik serviste giderilmesi gerekir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, izolasyon megerleri için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.