EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Jar Test Cihazı Teknik Servis

Jar (kavanoz) testi, farklı kimyasal dozlarda pıhtılaşma veya flokülasyonu simüle eden pilot ölçekli bir laboratuvar testidir. Kavanoz testinin amacı, belirli su kalitesi hedeflerine ulaşmak için gereken minimum pıhtılaştırıcı dozunu tahmin etmektir.

Jar Test Cihazı Teknik Servis

Jar testleri, bir arıtıcıdaki karıştırma ve çökeltme koşullarını simüle etmek için kullanılan dört veya altılı bir grup karıştırıcı üzerinde gerçekleştirilir. Bu test doğru miktarda arıtma kimyasalının belirlenmesine yardımcı olur. Tatmin edici çökelmeyi sağlayan en düşük kimyasal dozu, suyu arıtmak için kullanılan dozdur.

Kısaca jar testi, atık su arıtma tesislerinde arıtılan sularda asılı kalan madde ve kirleticilerin giderilmesine yönelik kimyasal pıhtılaştırıcıların doğru seçimini ve dozajını sağlar.

Jar test cihazı da mobil bir cihazdır ve mekanik ve elektronik parçalar içermektedir. Buna karşılık düşmelere ve çarpmalara çok açıktır. Bu nedenle cihazların uzun ömürlü olması ve doğru ölçümler elde edilmesi için bakım, onarım ve kalibrasyon hizmetlerinin mutlaka yetkili bir teknik servisten alınması gerekmektedir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, jar test cihazları için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.