EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Kaçak Akım Test Cihazı Teknik Servis

Kaçak akım testinin amacı, kullanıcıyı şok riskinden korumak için kullanılan elektrik yalıtımının uygulamaya uygun olduğunu doğrulamaktır. Kaçak akım testi, kullanıcı tarafından temas edildiğinde ürünün aşırı akım sızdırıp sızdırmadığını tespit etmek amacı ile kullanılır.

Kaçak Akım Test Cihazı Teknik Servis

Kaçak akım, koruyucu topraklama iletkeninden toprağa akan akımdır. Bir topraklama bağlantısı olmadığında, iletken bir yol varsa herhangi bir iletken parçadan veya iletken olmayan parçaların yüzeyinden, örneğin insan vücudundan toprağa akan akımdır. Kaçak akımlar insan bedeni için son derece risklidir.

Kaçak akımları ölçmek için özel olarak tasarlanmış kaçak akım test cihazı kullanılmaktadır. Bu cihazlar mobil cihazlardır ve mekanik ve elektronik parçalar içermektedir. Buna karşılık düşmelere ve çarpmalara çok açıktır. Bu bakımdan cihazların uzun ömürlü olması ve doğru ölçümler sağlaması için bakım, onarım ve kalibrasyon hizmetlerinin mutlaka yetkili bir teknik servisten alınması gerekmektedir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, kaçak akım test cihazları için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.