EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Kaplama Kalınlığı Ölçer Teknik Servis

Kuru film kalınlığını ölçmek için kaplama kalınlık ölçerler kullanılır. Kuru film kalınlığı, kaplama endüstrisinde en kritik ölçümdür. Bu cihazlara boya ölçer de denir. Bu cihazlar, alt tabakanın beklenen ömrü, ürünün amaca uygunluğu, görünümü hakkında hayati bilgiler sağlar.

Kaplama Kalınlığı Ölçer Teknik Servis

Bir kaplama kalınlığı ölçer göstergesi açılmıyorsa ve pillerinde bir sorun yoksa, elektrot pedlerinin oksitlenip oksitlenmediği kontrol edilmelidir. Ancak yine de cihaz açılmıyorsa, kartı hata veriyor olabilir. Hem cihazın genel temizliği hem de kart hatasının araştırılması için bir teknik servis başvurmak gerekir.

Bir kaplama kalınlık ölçer ile elde edilen değerler doğru değilse, cihazın önce kalibre edilmesi ve ardından test edilmesi gerekir. Bir elektrik kesintisinden kaynaklanan veri kaybı varsa, cihaz mutlaka kalibre edilmelidir.

Cihaz açık ancak ekranda bir veri görüntülenmiyorsa cihazın LCD modül hasar görmüş olabilir. Cihaz suya veya yağa girmişse yine temizlik gereklidir. Ayrıca probun ön ucunun sağlam olup olmadığını kontrol edilmelidir. Bu işlemler ancak bir teknik serviste yapılabilir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, kaplama kalınlığı ölçerler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.