EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Lazer Metre Teknik Servis

Lazer mesafe ölçer, bir nesnenin veya açıklığın mesafesini lazer kullanarak ve temassız olarak doğru bir şekilde belirlemek için kullanılır. Bu cihazın temel ölçüm prensibi, lazer mesafe ölçer ile ölçülecek nesne arasındaki lazer darbelerinin geçiş süresinin ölçülmesine dayanır. Lazer mesafe ölçer ile ışık hızı göz önünde bulundurularak mesafeler hassas bir şekilde belirlenir.

Lazer Metre Teknik Servis

Lazer metreler mobil cihazlardır ve düşme ve çarpma durumunda arızalanması kaçınılmazdır. Cihaz bir şekilde darbe görmüşse (buna cihazın esnemelere maruz kalması da dahildir) bu cihaz çalışmayı durdurabilir. Ya da bir sıvı ile temas etmesi veya nemli ortamda kalması durumunda çalışmayabilir. Ayrıca lazer mesafe ölçer yetkisiz kişilerce bakım ve onarım amacı ile müdahale görürse, bu durum da cihazın hiç çalışmamasına neden olabilir.

Lazer metrelerin, voltaj düşüklüğüne veya yüksek voltaj aşırı yüke maruz kalması, topraksız priz kullanılması, elektrik tesisatında meydana gelen hasar ve arızalar da başka arıza nedenleridir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, lazer metreler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.