EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Manyetik Alan Ölçer Teknik Servis

Bir manyetik alan ölçer, manyetik alanların yönünü ve yoğunluğunu ölçen bir cihazdır. Elektromanyetik alanlar doğal ve insan yapımı kaynaklardan oluşur. Doğal örnekler, gök gürültülü fırtınalardan veya yerkürenin manyetik alanından gelen elektrik yüklerini içerir. X-ışınları, TV antenleri, elektrik kabloları ve elektrikli aletler iyi bilinen endüstriyel kaynaklardır.

Manyetik Alan Ölçer Teknik Servis

Elektromanyetik alanların farklı frekansları ve dalga boyları vardır. Alternatif akım ve doğru akımların her ikisi de elektrik ve manyetik enerjinin birleşimi olan elektromanyetik alanlar üretir. Manyetik alan ölçerler hem alternatif akım elektromanyetik alanları hem de doğru akım manyetik alanları ölçebilir.

Çevresel manyetik alan faktörleri yüzünden manyetik alan ölçer bazen gerçek okuma değeri göstermez. Bunu önlemek için cihazın doğru kalibre edilmiş olması gerekir.

Ayrıca bu cihazlar taşınabilir türden oldukları için düşme ve çarpma kazalarına karşı hassastır. Böyle durumlarda mutlaka teknik destek hizmeti alınmalıdır.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, manyetik alan ölçerler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.