EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Mikroskop Teknik Servis

Mikroskopları doğru bir şekilde kullanmak birçok endüstride hayati önem taşır. Mikroskop kullanımında karşılaşılan en yaygın hatalardan biri, zayıf slayt hazırlığıdır. İncelenen malzemede ne olduğunu gizleyen slaytta hava veya lekeler ve parmak izleri bulunabilir. Bunu önlemenin yolu slaytların son derece temiz tutulmasıdır.

Mikroskop Teknik Servis

Yetersiz büyütme ciddi bir problemdir. Mikroskop görüntüsü yeterince büyütülmezse, mevcut olanı görmek mümkün olmaz.

Eğer mikroskop odak dışı görüntü veriyorsa, görüntü bulanıklaşır. Odaklama arızası böyle bir sorunu yaratır. Geleneksel mikroskoplar bazen sadece düz olmayan bir yüzeye sahip bir numunenin bir kısmına net bir şekilde odaklanabilir. Odak derinliğinin sınırlandırılması, artan büyütme ile odak derinliği daha sığ hale geldiğinden, tüm örnek üzerinde net bir odak elde etmeyi oldukça zorlaştırır.

Mikroskoplar optik ve mekanik çeşitli parçalardan yapılmıştır: oküler, kol / tüp desteği, tabla, tabla yükseklik ayarı, kaba ayarlayıcı, ince ayarlayıcı, ayak, ışık kaynağı, kondensatör ve objektif. Kullanım sıklığına, şekline ve ömrüne bağlı olarak bu parçaların arızalanması, dolayısıyla bakım ve onarımlarının yapılması gerekmektedir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, mikroskoplar için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.