EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Osiloskop Teknik Servis

Bir osiloskop, elektronik sinyallerin dalga biçimini görüntülemek ve analiz etmek için yaygın olarak kullanılan bir laboratuvar cihazıdır. Aslında bu cihaz, zamanın bir fonksiyonu olarak anlık sinyal voltajının bir grafiğini çizer. Bir osiloskop, voltajın zaman içinde nasıl değiştiğini görmeyi sağlar.

Osiloskop Teknik Servis

Bir osiloskop üzerindeki ekranda bir grafik kullanılarak ölçülen voltajın sinyali gösterilir. Dikey eksende gerilim, yatay eksende zaman gösterilir. Bu ekran, devrelerin davranışının doğru çalışıp çalışmadığını belirlemeyi sağlar. Ayrıca gürültü denilen ve istenmeyen sinyaller gibi devredeki bir sorunu bulmaya yarar.

Bir osiloskop ile ölçüm yaparken iki arıza kaynağı vardır: kalibrasyon hatası ve okuma hatası. Kalibrasyon hatası osiloskopta kullanılan bileşenlerin doğruluğu ile ilgilidir ve mutlaka cihazın bir teknik serviste kalibre edilmesi gerekir. Okuma hatası genel olarak bir arızadan meydana gelir.

Yetersiz hava akışı, osiloskop arızasına neden olabilecek aşırı çalışma sıcaklıklarına neden olabilir. Elektrostatik boşalma, bir osiloskop girişlerinin arkasındaki elektronik aksamlara zarar verebilir veya yok edebilir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, osiloskoplar için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.