EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

pH Metre Teknik Servis

pH metre, bir çözeltinin asitliğini veya alkaliliğini ölçmek için kullanılan bir ölçüm aracıdır. pH, asitlik veya alkalilik derecesini tanımlayan ölçü birimidir. 0 ila 14 arasında bir ölçekte ölçülür. pH değeri, her su kalitesi uygulamasında ölçülen, son derecede önemli bir su kalitesi parametresidir.

pH Metre Teknik Servis

pH metre içindeki elektrotun eğimini ve sıfır noktasını belirlemek için elektrot kalibrasyonu gereklidir. Bunların her ikisi de zamanla değiştiğinden sık aralıklarla cihazın kalibre edilmesi gerekir. Bu işlem mutlaka bir teknik serviste yapılmalıdır. Eğer pH kalibrasyon sorunları yaşanıyorsa, yapılacak ilk iş cihazın problarını veya elektrotları kontrol etmektedir.

Ayrıca cihazın rutin kontrollerinin ihmal edilmemesi gerekir. pH elektrotlarının mekanik olarak değil kimyasal olarak temizlenmesi gerekmektedir. Ancak temizlik öncesinde damıtılmış veya deiyonize suyun kullanılmaması gerekir. Prob üzerindeki referans bağlantısı temiz değilse, prob yanıt vermeyebilir. Bütün bu sayılan kontroller ve temizlik işleri yetkili bir teknik serviste yapılmalıdır.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, pH metreler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.