EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Polarimetre Teknik Servis

Polarimetre, düzlem polarize ışığın belirli bir örnek tarafından döndürüldüğü açıyı belirlemek için kullanılan bir ekipmandır. Başka bir ifade ile polarimetre, polarize ışığın optik olarak aktif bir maddeden geçirilmesinin neden olduğu dönüş açısını ölçmek için kullanılan bilimsel bir araçtır.

Polarimetre Teknik Servis

Polarimetreler, farmasötiklerdeki bileşenlerin saflığının ve konsantrasyonunun tespit edilmesinden, tarımsal ürünlerin olgunluk testine, içecek ve şekerlemelerdeki şeker içeriğinin ölçülmesine kadar çok çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır.

Bir polarimetre, polarizasyon düzlemi dönüşünün yönünü ve kapsamını ölçer. Cihazın tipine bağlı olarak analizör, ışığın maksimum yoğunluğu detektör üzerine düşene kadar manuel veya otomatik olarak döndürülür.

Polarimetreler, mekanik ve elektronik parçalar içeren cihazlardır ve çoğu zaman güç ünitesi onarımı, ana kart onarımı, ekran değişimi ve tuş takımı değişimi veya onarımı gibi hizmetlere gerek duyulmaktadır. Cihazın uzun ömürlü olması ve doğru ölçümler sağlaması için bu hizmetlerin mutlaka yetkili bir teknik servisten alınması gerekmektedir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, polarimetreler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.