EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Refraktometre Teknik Servis

Refraktometre, sıvıların su içeriğini ölçmek için çok uzun zamandır kullanılan bir cihazdır. Bu cihaz, nem içeriğine göre değişen sıvının kırılma indeksini ölçer.

Refraktometre Teknik Servis

Ticari refraktometreler aynı prensipte çalışır, ancak kırılma derecesi kesin olarak ölçülür. Kırılma indeksi, limon yağı gibi saf maddelerin benzersiz, sabit bir fiziksel özelliğidir, ancak en yaygın kullanımı sudaki çözünmüş maddelerin konsantrasyonunu hesaplamak içindir.

Bir refraktometre, akışkanları kırılma indekslerine göre karakterize eder. Kırılma, ışığın belli bir yoğunluğa sahip bir malzemeden farklı bir yoğunluğa geçerken hızındaki değişiklik yüzünden oluşur. Numuneler daha yoğun veya daha konsantre hale geldikçe ışık ortamdan daha yavaş geçer. Refraktometri ölçümleri, büyük ölçüde numuneye uygulanan ışığın dalga boyuna ve numune sıcaklığına bağlıdır.

Bütün taşınabilir cihazlarda olduğu gibi refraktometreler de düşme veya çarpma yüzünden arızalanmaya çok yatkındır. Ayrıca belli aralıklarla bu cihazların kalibre edilmesi gerekmektedir. Bu tür bakım ve onarımların mutlaka teknik serviste yapılması önerilmektedir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, refraktometreler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.