EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Rezistivite Cihazı Teknik Servis

Rezistivite (özdirenç) ölçer, düzenli aralıklarla yerleştirilen sondalardan gelen elektrik akımının topraktan akışını ölçmek için kullanılan elektronik bir cihazdır. Direnç, akım akışına karşı direnç miktarı olarak tanımlanır, bu nedenle cihaz, okumalara dayalı olarak farklı toprak bileşimlerini belirleyebilir.

Rezistivite Cihazı Teknik Servis

Genel olarak yeraltı jeolojik yapısı incelenirken, hidrojeofizik özellikleri araştırılırken, taban kaya derinliği ve özellikleri belirlenirken ve yeraltı suyu seviyesi, yeraltı boşlukları, zeminin korozyon özellikleri tespit edilirken elektrik özdirenç çalışmaları yapılır.

Bu şekilde yeraltı katmanlarının derinlik, kalınlık, yapı kesiti ve dirençleri belirlenerek özdirenç yapı kesiti oluşturulmaktadır. Rezistivite cihazı ile, yeraltına elektrik akımı uygulanmakta ve bu akımın oluşturduğu potansiyel farkları ölçülmektedir. Elde edilen değerlere özdirenç denir ve ohmmetre cinsinden ifade edilir.

Doğru ölçümlerin yapılması, bu cihazların düzenli bakımlarının yapılmasına ve bakım ve onarımların bir teknik serviste gerçekleştirilmesine bağlıdır.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, rezistivite cihazları için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.