EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Sertlik Ölçme Cihazı Teknik Servis

Sertlik test cihazı, bir malzemenin sertliğini, genellikle elmas, karbür veya sert çelikten yapılmış standart bir yuvarlak veya sivri uçla lokalize bir penetrasyonun yüzeydeki etkisini ölçerek gösteren cihazdır.

Sertlik Ölçme Cihazı Teknik Servis

Sertlik testinin uygulanması, bir malzemenin mukavemet, süneklik ve aşınma direnci gibi özelliklerini değerlendirmeye olanak tanır ve böylece bir malzemenin istenen amaca uygun olup olmadığını belirlemeye yardımcı olur.

Sertlik testi, bir malzemenin daha sert başka bir malzemenin nüfuz etmesi ile kalıcı deformasyona karşı gösterdiği direnci belirlemek için uygulanmaktadır. Bununla birlikte, sertlik bir malzemenin temel özelliği değildir.

Manuel olsun dijital olsun sertlik ölçüm cihazları, mekanik ve elektronik parçalar içeren cihazlardır ve zaman zaman düşme ve çarpma gibi etkilere maruz kalmaktadır. Ayrıca belli aralıklarla bu cihazların kalibre edilmesi gerekmektedir. Bu işlemler her zaman yetkili bir teknik serviste yapılmalıdır.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, sertlik ölçme cihazlar için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.