EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Ses Ölçer Teknik Servis

Ses seviyesi ölçerler, gürültü, müzik ve diğer seslerin yoğunluğunu ölçmek için kullanılan cihazlardır. Tipik bir ses ölçer iki parçadan oluşur: sesi alıp elektrik sinyaline dönüştürmek için bir mikrofon ve ardından istenen özelliklerin ölçülebilmesi için bu sinyal üzerinde çalışmak amacı ile bir elektronik devre.

Ses Ölçer Teknik Servis

Bu cihaz, genellikle ses seviyesini desibel cinsinden okumak için kalibre edilmiş bir metredir. Elektronik devre, ölçülen sesteki çoğu frekansın seviyesini veya seçilen frekans bantlarının yoğunluğunu okuyacak şekilde ayarlanabilir.

Eğer bir ses ölçer cihazı çalışmıyorsa, güç ünitesi hasar görmüş olabilir, ana kart arızalı olabilir, mikrofon çalışmıyor olabilir, tuş takımının onarılması gerekebilir, tuş takımının değişmesi gerekebilir ya da ekran değişimi gerekebilir.

Ayrıca ses ölçerler mobil cihazlar oldukları için kirlenme yüzünden arıza yapmaya çok müsaittir. Bütün bu bakım ve onarımların mutlaka bir teknik serviste yapılması uygun olur.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, ses ölçerler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.