EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Solar Şarj Kontrol Cihazı Teknik Servis

Güneş panelinden aküye gelen voltaj ve akımı düzenleyerek akünün aşırı şarj olmasını önlemek amacı ile bir solar şarj kontrol cihazı kullanılır. Bu cihaz pilin güneş enerjisiyle şarjını günde yüzde 30’a kadar hızlandırmak için maksimum güç noktası izleme yöntemi kullanır.

Solar Şarj Kontrol Cihazı Teknik Servis

Bu yöntem, koşullar değiştikçe enerji üretimini en üst seviyeye çıkarmak için değişken güç kaynakları ile kullanılan bir yöntemdir. Solar şarj kontrolörü, aşırı akıma karşı korumak için 25 A’lik bir devre kesici kullanır ve 35 mA’lik bir sürekli güç tüketimi temel çizgisine sahiptir. Aynı zamanda dahili devresi tarafından aşırı akıma karşı korunur.

Solar şarj kontrolörleri, herhangi bir güneş enerjisi paneli sistemi için önemli bir unsurdur. En temel düzeyde, şarj kontrolörleri pillerin aşırı şarj olmasını ve pillerin gece güneş paneli dizisi aracılığıyla boşalmasını önler. Solar şarj kontrol cihazının olası arızaları karşısında mutlaka bir teknik servise gidilmesi gerekmektedir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, solar şarj kontrol cihazları için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.