EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Spektrofotometre Teknik Servis

Bir spektrofotometre, görünür ışığın, ultraviyole (UV) ışığın veya kızılötesi (IR) ışığın iletimini veya yansımasını nicel olarak ölçmek için kullanılan analitik bir cihazdır. Spektrofotometreler, ışık kaynağı dalga boyunun bir fonksiyonu olarak ışık huzmesinin yoğunluğunu ölçer.

Spektrofotometre Teknik Servis

İki sınıf spektrofotometre vardır: tek ve çift ışın. Tek ışın özellikleri, mutlak ışık yoğunluğunu ölçerken çift ışın özellikleri, iki ayrı ışık yolundaki ışık yoğunluklarının oranını ölçer. Spektrofotometri, kimya, fizik, biyokimya, malzeme ve kimya mühendisliği ve klinik uygulamalar gibi çeşitli alanlarda yaygın olarak kullanılan, kantitatif analizin en kullanışlı yöntemlerinden biridir.

Spektrofotometri, bir ışık demeti numune çözeltisinden geçerken ışığın yoğunluğunu ölçerek bir kimyasal maddenin ışığı ne kadar emdiğini ölçmek için kullanılan bir yöntemdir. Temel ilke, her bileşiğin belirli bir dalga boyu aralığında ışığı emmesi veya iletmesidir.

Esasen bir spektrofotometre cihazında karşılaşılan başlıca arızalar güç ünitesi arızası, ana kart arızası, tuş takımı değişimi, tuş takımı onarımı ve ekran değişimidir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, spektrofotometreler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.