EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Takometre Teknik Servis

Takometre, bir motorun çalışma hızını, genel olarak dakikadaki devir cinsinden ölçen bir araçtır. Arabalarda, teknelerde, uçaklarda ve diğer araçlarda yaygın olarak kullanılır. Çoğu takometre göstergesi, analog (kadran) veya dijital (LCD veya LED) ekrana sahiptir.

Takometre Teknik Servis

Takometreler, bileşenin ömrünü arttıran daha az hareketli parça içerir. Bir takometrenin konumu genellikle titreşimlerin en güçlü olduğu motor bölmesine yakın olduğundan, analog seçenekler genellikle arızaya daha yatkındır ve hareketli parçalara sahip olmaları onları daha da kötüleştirir.

Bir takometre, aracın otomatik veya manuel şanzıman veya deniz dişlisi (tekne) olup olmadığına bakılmaksızın, motorun ne kadar sıkı çalıştığını ölçmeye yardımcı olur.

Genel olarak takometre ile ilgili dört sorun vardır. Takometre ya tamamen çalışmaz ve her zaman sıfır gösterir, ya iğne sıkışmış veya kalıcı olarak sabitlenmiştir, ya iğne düzensiz göstermektedir ya da takometre sürekli olarak kapalıdır. Teknik servislerde takometreyi test etmek için dijital bir multimetre kullanılır.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, takometreler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.