EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Termal Kamera Teknik Servis

İlk olarak gözetim ve askeri operasyonlar için geliştirilen termal kameralar, bugün bina denetimleri (nem, yalıtım, çatı kaplama ve benzeri), yangınla mücadele, otonom araçlar ve otomatik frenleme, cilt sıcaklığı taraması, endüstriyel denetimler, bilimsel araştırmalar ve çok daha fazla amaçla yaygın olarak kullanılmaktadır.

Termal Kamera Teknik Servis

Termal kameralar, gözle görülmeyen kızılötesi (IR) enerjiyi esas alan ve görüntünün genel yapısının bu enerjiye göre oluşmuş renkler ve şekillerin belirlendiği görüntüleme sistemidir. Genelde güvenlik amaçlı kullanılabilir ama çok çeşitli sektörlerin de kullanımına açıktır.

Termal kameralarda yaşanan başlıca arızalar kameraların açılmaması, kameranın ısı işaretlerini algılamaması ve ekranda görüntü olmamasıdır.

Kamera açılmıyorsa genelde bunun nedeni pillerin bitmesi veya bataryanın çok çabuk tükenmesidir. Termal görüntüleme kamerası ısı farklılıklarını algılayamıyorsa, bunun nedeni kalibre edilmemiş veya doğru ayarlanmamış olmasıdır. Ekran herhangi bir video göstermiyorsa, bunun nedeni ekranın bozuk veya hatalı olması olabilir. Her durumda termal kameranın bir teknik servise götürülmesi gerekmektedir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, termal kameralar için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.