EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Test ve Laboratuvar Cihazları Bakım Onarım Servisi

Laboratuvarda bulunan cihazlar oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir. Araştırmacıların doğru bir sonuç elde edebilmesi için laboratuvar malzemeleri tamamıyla düzgün çalışmalıdır. Bu şekilde olduğu zaman yapılan testler doğru sonuçları elde etmenize yardımcı olacaktır. Yapılan her araştırmanın önemi çok büyük olduğu için malzemeler de oluşabilecek en ufak sıkıntının sonuç olarak beklediğimiz değerlerin gelmemesine neden olabilmektedir.

Test ve Laboratuvar Cihazları Bakım Onarım Servisi

Yapılan her çalışmanın bu kadar önem arz etmiş olduğu bir ortamda düzenli olarak laboratuvar bakımı yapılması gerekmektedir. Cihazlarda ve test malzemelerinde oluşabilecek herhangi bir olumsuzluk ve arıza testin başarısız bir şekilde sonuçlanmasına neden olacaktır.

Dikkat ve titizlik gerektiren bu işin teknik servis kısmı da aynı şekilde profesyonel ve teknik bilgisi yüksek kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Araştırma yapan görevlilere hazırlanmak üzere laboratuvar cihazları bakımı yapıldığı sırada çalışma arkadaşlarımız oluşabilecek tüm olumsuzlukları önceden hesap ederek herhangi bir cihazda oluşabilecek sorunlara tahmin dahi edebilmektedir. Çalışma prensibimiz ile araştırma görevlilerine en iyi şekilde yardımcı olmak ve yaptıkları işi en iyi şekilde sonuçlandırabilmeleri için çalışmalarımızı ve bakım sürecimizi oldukça önemsiyoruz.

Laboratuvar ortamında, kimi zaman sadece hastanelerde bulunan insanlara ait kan örnekleri ve incelemeler bulunur iken, kimi zaman ise büyük çalışmaların yürütüldüğü ve deneylerin yapılmış olduğu alanlardan bahsettiğimiz için buralardaki cihazların periyodik olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Ekiplerimiz bu işe en profesyonel şekilde yaparak herhangi bir sıkıntıya mahal vermemeye çalışmaktadır.

Cihazların bakım ve onarımı konusunda eğitim almış ekibimiz, süreç hakkında bilgi ve beceriye sahiptir. Laboratuvarda bulunan arızalı cihazların ilk önce teknik arızası takip edilmektedir. Uygun metotlar ile kontrolleri gerçekleştirdikten sonra arıza tam olarak tespit edilmektedir. Arızanın tespitinden sonra müdahale eğer anında yapılabilir ve tamir işlemini bulunulan ortamda tamamlanabileceği düşünülür ise ekibimiz tarafından onarım aşaması başlamış olmaktadır.

Eğer bu onarımın bulunulan ortamda tamamlanması mümkün değil ise teknik servisimiz tarafından malzemeye bir süreliğine teslim alma işlemi uygulanır ve gerekli tamirat yapıldıktan sonra tekrardan laboratuvara geri getirilir. Bu aşamalar hakkında tüm bilgi laboratuvar görevlisine verilmektedir. Gerekli olan tüm prosedür işlemleri yapılır ve imza işlemleri tamamlanır.

Laboratuvar cihazları bakımı oldukça detaylı ve teknik bilgi gerektiren işlem olduğu için her malzemenin belirli bir bakım süresi ve gerekli olan incelemeleri mevcuttur. Bunun için cihazların cinsi, nerelerde kullanıldığı virgül ne kadar sık kullanıldığı virgül hassasiyet durumu, piyasa şartları ve ülkemiz koşulları göz önüne alınarak sizleri de zor bir durumda bırakmayacak şekilde bakım periyotları belirlenmektedir.

Bu bakımlar kalite standartlarına uygun olarak yapılmaktadır ve sizler ile birlikte çalıştığımız sürece yıllık bakım süper yollarına sizler ile birlikte belirliyoruz. Her cihaz için uygun olan süreler değerlendirilerek karşılıklı fikir alışverişinden sonra belirlenen zamanlarda cihaz bakımları yapılmaktadır.

Uzman ekip arkadaşlarımız tarafından periyodik bakımı yapılan cihazların firmamız tarafından raporu düzenlenerek yetkili olan laboratuvar görevlisine verilmektedir. Laboratuvar malzemeleri bakımı sırasında değişimi veya onarımı yapılan parçaların raporu tutularak gerekli yerlere raporların iletilmesi ile bakım süreci sonuçlanır.

Servis sözleşmesi olmayan cihazların teknik servisimiz tarafından bakımı periyodik olarak yapılmamaktadır. Eğer firma tarafından bakım yapılması istenirse bakımların yapılmaya başlanması için konuşulur ve karşı firmanın da istemiş olduğu periyotlar aralığında servis sözleşmesi olmayan cihazın kontrollere de gerçekleşebilmektedir.

Test ve Laboratuvar cihazları bakım ve onarım servisi olarak ekibimizi de birlikte tüm teknik detaylar hakkında bilgili bir şekilde sürece dahil oluyoruz. Laboratuvar içerisinde bulunan tüm malzemelerin bakımlarını anlaşılmış olan süreç içerisinde her cihazın değişen bakım süreleri dikkate alınarak en iyi şekilde Bakım ve Onarım süreçleri tamamlanmaktadır. Ekibimiz ile iletişime geçerek daha detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.