EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Toprak Direnci Ölçer Teknik Servis

Toprak direnci ölçerler, toprağın elektrik akımının geçişine karşı direncini test etmek için tasarlanmış bir cihazdır. Genel olarak, bir elektrik sisteminin topraklamasının yeterliliğini belirlemek için toprak direnci bu cihaz kullanılarak test edilir.

Toprak Direnci Ölçer Teknik Servis

Toprak direnci ölçerlerin iki temel bileşeni doğrultucu ve döner akım ters çeviricidir. Doğrultucu, alternatif akımı doğru akıma dönüştürür. Toprak direnci ölçer sadece doğru akım üzerinde çalışır. Cihazın diğer bileşenler ise şunlardır: iki basınç bobini, iki akım bobini, sabit bir mıknatıs, doğru akım jeneratörü, potansiyel bobin ve analog direnç göstergesi.

Bir toprak elektrotunun toprağa akımın akışına gösterdiği direnç, toprak direnci veya toprağa direnç olarak bilinir. Toprak direnci esas olarak elektrot ile sıfır potansiyel noktası arasındaki direnci ifade eder. Sayısal olarak, toprak elektrotunun potansiyelinin, onun tarafından yayılan akıma oranına eşittir. Topraklama plakası ile toprak arasındaki direnç, potansiyel düşme yöntemi ile ölçülür. Standart olarak belirlenmiş bir toprak direnci eşiği yoktur.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, toprak direnci ölçerler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.