EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Tork Metre Teknik Servis

Tork, bir nesnenin bir eksen etrafında dönmesine neden olan kuvvetin bir ölçüsüdür. Bir nesnenin hızlanmasına neden olan kuvvet olduğu gibi, bir nesnenin açısal ivme kazanmasına neden olan da torktur. Tork vektörel bir büyüklüktür. Tork vektörünün yönü, eksen üzerindeki kuvvetin yönüne bağlıdır.

Tork Metre Teknik Servis

Tork, birçok uygulamada önemli bir mekanik büyüklüktür. Özellikle dönen parçalarda torkun hassas bir şekilde ölçülmesi için, test tezgahı üreten ve kullanan firmalardan yüksek talepler gelmektedir. Genelde torku belirlemek için iki farklı yaklaşım vardır: doğrudan ve dolaylı yöntem. Doğrudan yöntemde tork, aktarma organlarında doğrudan tork ölçümü ile belirlenir. Dolaylı yöntemde ise aktarma organlarındaki dönüştürücüdeki elektrik motorunun gücü ölçülerek dolaylı olarak belirlenir.

Tork metre cihazlarında karşılaşılan arızalar, genelde güç ünitesi arızası, ana kart arızası, tuş takımı değişimi, tuş takımı onarımı ve ekran değişimidir. Bu arızalar mutlaka bir teknik serviste giderilmelidir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, tork metreler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.