EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Trafo Test Cihazı Teknik Servis

Meger testi olarak da bilinen yalıtım direnci transformatör testi, trafonun içindeki yalıtımın kalitesini belirlemek için kullanılır. Bu testler gerekli transformatör test cihazlarından biri olan ve multimetreye benzer şekilde çalışan megohmmetre ile yapılır.

Trafo Test Cihazı Teknik Servis

Trafolarda ve diğer elektrikli ekipmanlarda kullanılan bir tür yalıtım ve soğutma yağı olan transformatör yağının, hala amaca uygun olduğundan emin olmak için periyodik olarak test edilmesi gerekir. Çünkü zamanla bu yağ bozulma eğilimindedir.

Transformatörleri test etmek çok önemlidir ve tüm elektrik, mekanik ve termal standartların karşılandığından emin olmak için doğru transformatör test ekipmanı kullanılmalıdır. Her farklı transformatör tipi için farklı testler yapmalıdır. Genelde şu testler gerçekleştirilir: dönüş oranı trafo testi, yalıtım direnci testi, güç faktörü testi ve direnç testi.

En yaygın karşılaşılan trafo arızaları şunlardır: aşırı ısınma hatası, toprak arızaları, dönüş arızaları, tank arızaları (yağ seviyesi), fazdan faza arızalar, açık devre arızaları ve burçların parlaması.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, trafo test cihazları için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.