EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Vakum Metre Teknik Servis

Vakum metre, ya da vakum göstergesi, vakumdaki basıncı ölçen bir basınç ölçüm cihazıdır. Genel olarak, bu basınç atmosfer basıncının altındadır. Atmosferik basınç, deniz seviyesindeki standart basınçtır (101.325 kPa). Vakum, bir gazın basıncının atmosfer basıncına kıyasla düşük olduğu bir boşluktur.

Vakum Metre Teknik Servis

Otomotiv endüstrisinde, yiyecek ve içecek, üretim, ilaç, kimya, denizcilik ve benzer alanlarda tüm endüstriler vakumdan yararlanır. Vakum metreler, sistemin optimum performansını ve güvenliğini sağlamak için önemli cihazlardır.

Vakum ölçerlerin doğruluğu, gerçek değer ile kadranda görüntülenen değer arasındaki farktır. Bu genellikle aralığın yüzdesi olarak ifade edilir. Genel olarak sıcaklık dalgalanmaları veya ağır titreşimler, bu cihazların performansını olumsuz etkiler.

Düşük basınç veya yüksek vakum okuması durumunda, cihaz test edilmeli veya ayarlanmalıdır. Ya cihaz nominal referans tüp basıncına ayarlanır ya da bir dereceye kadar güvenle maksimum vakum basıncı numarasına ayarlanabilir. Zaman içinde cihaz basınç kaybetme eğilimi gösterdiği için ara sıra yeniden kalibre edilmelidir.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, vakum metreler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.