EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Test Cihazları Teknik Servis

Yay Kuvveti Test Cihazı Teknik Servis

Yay kuvveti, bir yayı kendisine bağlı herhangi bir nesne üzerinde sıkıştırmak veya germek için gerekli veya uygulanan kuvvettir. Yaya kuvvet uyguladığında, yay cisme eşit ve zıt bir kuvvet uygular. Her zaman kütleyi denge konumuna geri getirecek şekilde hareket eder.

Yay Kuvveti Test Cihazı Teknik Servis

Yay sabiti, yayı etkileyen kuvvetin yaydan kaynaklanan yer değiştirmeye oranını ölçen bir yayın özelliğidir. Yani bir yayın ne kadar sert olduğunu ve ne kadar esneyeceğini veya sıkıştıracağını açıklar. Yay sabitleri daha büyük olan yaylar, eklenen aynı kütle için, daha az yay sabiti olan yaylardan daha küçük yer değiştirmelere sahiptir.

Yay kuvveti test cihazı, bir yayın kuvvetini Hooke yasasına dayanarak hesaplar. Hooke yasasına göre bir yayın esnekliği, kütlesi ne olursa olsun dış kuvvet kaldırıldığında orijinal formuna geri döner.

Genel olarak yay kuvveti test cihazlarında karşılaşılan arızalar şunlardır: güç ünitesi arızası, ana kart arızası, tuş takımı değişimi, tuş takımı onarımı ve ekran değişimi.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, test cihazları teknik servis hizmetleri arasında, yay kuvveti test cihazları için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.