EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish | 02127021100 | [email protected] | Cihaz Takibi
Yazılım Hizmetleri

Operasyonel Test Desteği

Operasyonel test, üretim aşamasından önce bir yazılım uygulamasının değerlendirilmesini ifade eder. Operasyonel testler, uygulamanın standart işletim ortamında sistem ve bileşen uyumluluğunu sağlar. Yazılım sistemi işlevselliğinin değerlendirilmesi için çeşitli yazılım geliştirme yaşam döngüsü aşamaları sırasında belirli bir ortamda operasyonel testler uygulanır.

Operasyonel Test Desteği

Zamanla, yazılım sistem gereksinimleri değişiyor. Oldukça karmaşık bir yazılım sistemine değişiklik getirmek, genellikle sorunlu sistem işlevselliği doğrulaması ile sonuçlanır. Operasyonel testler, sistem uygulama davranışına odaklanır ve şu nedenlerle doğrulamaya tercih edilir:

  • Operasyonel testler, sistem davranışını etkileyen çevresel faktörlerin değerlendirilmesini kolaylaştırır.
  • Operasyonel testler, özellik etkileşimine izin verir.
  • Önemli bir operasyonel test özelliği, doğru işlevsel uygulamayı sağlayan hata tespitidir.

Test senaryoları, sistem tarafından belirlenen bir test oluşturma algoritmasından türetilir.

Operasyonel kabul testi, yazılım test yaşam döngüsünün bir parçası olarak test edilen bir ürünün veya uygulamanın operasyonel olarak hazır olduğunu doğrulamak için gerçekleştirilen bir test tekniğidir. Bu test tekniği, esas olarak, üretim ortamını taklit etmesi beklenen sistemin operasyonel hazırlığına odaklanır.

Kuruluşumuz, eğitimli ve uzman bir kadro ve gelişmiş teknolojik donanımı ile, yazılım teknik servis hizmetleri arasında, operasyonel testler için teknik servis hizmeti de vermektedir.

Uzman ekibimiz ve gelişmiş donanımlarımızla birlikte, her türlü sorununuz için teknik servis hizmetleri sunuyoruz.